Stream Live Sports Online - Football, Tennis, Racing live!


ChannelWelcome to Live-Streaming.net, a fan's web portal for the latest live channels for sport online! See the latest streams on the right hand side as well as info and our personal review of streaming horse racing and more.

Our website is available for everyone worldwide and our large database of stream channels allows fans to get the latest streams to watch different sports on their pc. Of course, with the huge increase in streaming video usage for devices such as iPads and iPhones, we have the latest list of websites that allow you to watch live sports on your tablet or mobile.

For soccer fans, see our live football page to get the latest streams for games around Europe. We try to focus not only on the most popular leagues, but to our large fan base of visitors in Scandinavia and other countries. Therefore, you'll find the latest live Eliteserien, Superligaen and Allsvenskan games here each week to watch on your computer.

Unlike other sites, we have our own stream section dedicated to live horse racing! Find the latest daily races from around the UK and Ireland on this page and get all the feeds for big upcoming events such as St Leger Meeting, Melbourne Cup and more.

If your looking for the latest TV listings for each sport, browse our live TV section to find out what satellite channels are providing live feeds for your next game!

Live-Streaming.net offers streams that are geo-restricted, for 18+ users and over with t&c applying. We also support responsible gambling. Please read out disclaimer for more info.

We encourage safe and responsible gambling. Please visit http://www.gambleaware.co.uk for more information and advice.

Other valuable resources and gambling support

Gordon House online at www.gamblingtherapy.org. See www.gordonhouse.org.uk or call 01384 241292 for details of the help and treatment they provide.
Gamblers Anonymous at www.gamblersanonymous.org.uk or on 0207 384 3040
Gam-Anon at www.gamanon.org.uk or on 08700 50 88 80. Gam-Anon deals specifically with friends or family of people who have issues with their gambling.
The Samaritans at www.samaritans.org.uk or on 08457 90 90 90 (UK) or 1850 60 90 90 (ROI)

Local Gambling advice resources:

AUSTRALIA - Gambling Help
CANADA - Responsible Gambling
DENMARK - Center For Ludomani
IRELAND - GambleAware
NORWAY - Hjelpelinjen
SWEDEN - Stodlinjen
UNITED KINGDOM - BeGambleAware
UNITED KINGDOM - GamCare

Share Page


2215: Ceara v Sao Paulo
2215: Independiente del Valle v Nacional De Football
2215: Delfin SC v Palmeiras
2215: Bolivar v Lanus
735: Shanghai SIPG v Changchun Yatai
1100: FK Spartaks v FK Jelgava
1100: FK Liepaja v Tukums 2000
1100: FK Ventspils v Metta-LU
1100: Valmiera FC v BFC Daugavpils
1100: Rigas FS v Riga FC
1300: Torino v Virtus Entella
1400: Kerala Blasters v Northeast United
1400: Al Jazira SC v Hatta Dubai
1400: Al Wasl SC v Al Fujairah
1600: Sampdoria v Genoa
1700: Slovakia Women v Iceland Women
1700: Shabab Al Ahli Dubai v Ajman SCC
1700: Khor Fakkan v Sharjah SCC
1730: Viborg v Silkeborg IF
1800: Leganes v Espanyol
1800: UD Logrones v Albacete
2000: Rentistas v Plaza Colonia
2030: Almeria v Tenerife
2215: CA River Plate v Universidad Catolica
2230: Cerro Porteno v Sol de America
2300: Fortaleza v Goias
030: Guarani Asuncion v Gremio
030: Junior v Union La Calera
030: Defensa y Justicia v Vasco da Gama
030: Figueirense v Botafogo SP
100: Tigres UANL v Cruz Azul
306: Pachuca v Unam Pumas
735: Tianjin Teda v Guizhou Hengfeng Zhicheng
1000: Ulsan Hyundai v Perth Glory
1000: Melbourne Victory v Beijing Guoan
1130: Nakhon Ratchasima v BG Pathum United
1135: Jiangsu Suning FC v Meizhou Hakka
1300: Chiangrai Utd v FC Seoul
1300: Shanghai Shenhua v FC Tokyo
1400: Al Dhafra SCC v Al Ittihad Kalba
1400: Al Nasr SC v Baniyas SC
1400: East Bengal Club v ATK Mohun Bagan
1600: Russia Women v Kosovo Women
1600: Chindia Targoviste v AFC Hermannstadt
1630: Ankaragucu v Trabzonspor
1700: HNK Sibenik v Slaven Belupo
1700: FC Pardubice Youth v Sigma Olomouc
1700: Wisla Plock v Cracovia Krakow
1700: FK Lviv v FC Mariupol
1700: Al Ain SCC v Al Wahda Abu Dhabi
1730: Darmstadt v Eintracht Braunschweig
1730: St Pauli v VfL Osnabruck
1730: FK Austria Vienna II v SV Lafnitz
1730: FC Dornbirn 1913 v FC Liefering
1730: SV Horn v Grazer AK
1730: Floridsdorfer AC v FC Blau Weiss Linz
1730: SV Kapfenberg v SKU Amstetten
1730: FC Helsingor v Fremad Amager
1745: Cambuur Leeuwarden v FC Den Bosch
1745: Top Oss v NAC
1800: Alcorcon v Girona
1800: Aarau v Winterthur
1800: Kriens v Stade Lausanne-Ouchy
1800: Randers FC v Odense BK
1800: Kolding IF v Vendsyssel FF
1900: Pacos Ferreira v Famalicao
1900: Deinze v Club Brugge II
1900: FC Twente v RKC
1900: FC Schaffhausen v Neuchatel Xamax
1900: Wil 1900 v Grasshoppers
1900: Portugal Women v Scotland Women
1900: El Zamalek v Al Ahly Cairo
1930: Wolfsburg v Werder Bremen
1930: Gornik Zabrze v Pogon Szczecin
1945: Brentford v QPR
1945: Eupen v Charleroi
1955: Tranmere v Brackley
2000: Valladolid v Levante
2000: Strasbourg v Rennes
2000: Malaga v Lugo
2000: Chievo v Lecce
2000: AC Connecticut v Maastricht
2000: FC Volendam v Almere City FC
2000: Helmond Sport v PSV Reserves
2000: France Women v Austria Women
2010: Huracan v Patronato Parana
2100: Tondela v Guimaraes
2130: LDU Quito v Olmedo
2215: Oeste v America MG
2215: Operario PR v Parana
2215: Sampaio Correa v Brasil de Pelotas
2220: Godoy Cruz v Banfield
2300: Paysandu v Botafogo PB
2330: Guairena FC v Sportivo San Lorenzo
000: Wellington Phoenix Reserves v Eastern Suburbs Auckland
000: Waitakere United v Team Wellington
000: Mushuc Runa v Emelec
030: Velez Sarsfield v Gimnasia LP
030: Cruzeiro v AD Confianca
130: Cuiaba v Avai
500: Nagoya Grampus v Oita
500: Sanfrecce Hiroshima v Consadole Sapporo
500: V-Varen Nagasaki v Albirex Niigata
600: Giravanz Kitakyushu v Fagiano Okayama
630: Wuhan Zall v Taizhou Yuanda
930: Lions FC v Brisbane Olympic FC
1000: Vissel Kobe v Guangzhou Evergrande
1030: Gaziantep FK v Yeni Malatyaspor
1030: Umraniyespor v Menemenspor
1100: Chonburi v Port FC
1100: Rayong FC v Sukhothai FC
1100: Arsenal Tula v Zenit St Petersburg
1100: Slavia Mozyr v Energetik-BGU Minsk
1100: Dinamo Minsk v BATE Borisov
1100: Belshina Bobruisk v FK Ruh Brest
1100: Shakhter Soligorsk v FC Minsk
1100: FC Vitebsk v Torpedo Zhodino
1100: Isloch v FK Gorodeya
1100: Dinamo Brest v Neman Grodno
1100: FC Slutsk v Smolevichi
1100: JK Tallinna Kalev v FC Kuressaare
1100: JK Trans Narva v Tallinna JK Legion
1130: Suphanburi FC v Ratchaburi FC
1135: Beijing Guoan v Chengdu Better City
1200: Sandhausen v Erzgebirge Aue
1200: Jahn Regensburg v Wurzburger Kickers
1200: Karlsruher SC v Paderborn
1200: Skive v FC Fredericia
1230: Reading v Bristol City
1230: Viktoria Zizkov v Dukla Praha
1300: Elche v Cadiz
1300: Brescia v Frosinone
1300: Empoli v Vicenza
1300: Pescara v Pordenone
1300: Pisa v Cittadella
1300: Venezia v Ascoli
1300: Roda JC v Excelsior
1300: Istanbul Basaksehir v Denizlispor
1300: Istanbulspor v Giresunspor
1300: Akhisar Belediye v Ankaraspor
1300: FK Pribram v Mlada Boleslav
1300: HB Køge v Esbjerg
1300: FC Linköping City v Utsiktens BK
1300: Skövde AIK v FC Trollhättan
1300: Landskrona BoIS v Motala AIF FK
1300: Yokohama F-Marinos v Shanghai SIPG
1300: Atletico Fenix Montevideo v Deportivo Maldonado
1330: FK Khimki v Krasnodar
1330: FC Wacker Innsbruck v Rapid Vienna II
1330: Vorwarts Steyr v FC Juniors OO
1400: Sassuolo v Inter Milan
1400: Toulouse v Niort
1400: Grenoble v Paris FC
1400: NK Varazdin v Istra 1961
1400: Stal Mielec v Jagiellonia Bialystok
1400: Degerfors v GIF Sundsvall
1400: GAIS v Akropolis IF
1400: Halmstad v Orgryte IS
1400: Jonkopings Sodra v Trelleborgs FF
1400: Osters IF v Ljungskile SK
1400: Umeå FC v Västerås SK FK
1400: Bengaluru v Hyderabad FC
1430: Borussia Dortmund v Cologne
1430: RB Leipzig v Arminia Bielefeld
1430: Union Berlin v Eintracht Frankfurt
1430: Augsburg v SC Freiburg
1430: VfB Stuttgart v Bayern Munich
1500: Sheff Wed v Stoke
1500: Sabadell v Fuenlabrada
1500: Monza v Reggina
1500: Slovacko v Opava
1500: MFK Karvina v FC Fastav Zlín
1500: Midtjylland v AaB
1500: Dynamo Kiev v Vorskla Poltava
1500: Viking FK v IK Start
1500: Alloa v Hearts
1500: Arbroath v Dunfermline
1515: Valencia v Atletico Madrid
1515: Sint-Truidense v Waasland-Beveren
1515: Larissa v Atromitos Athinon
1530: FC Dordrecht v Ajax Reserves
1600: Marseille v Nantes
1600: Rostov v Dinamo Moscow
1600: FC Akhmat Grozny v Lokomotiv Moscow
1600: Caykur Rizespor v Galatasaray
1600: Altay v Bursaspor
1600: SK Sturm Graz v WSG Swarovski Tirol
1600: St Polten v FC Salzburg
1600: FC Flyeralarm Admira v Hartberg
1600: HNK Gorica v NK Lokomotiva Zagreb
1630: Podbeskidzie Bielsko Biala v Slask Wroclaw
1700: Benevento v Juventus
1700: SK Brann v Aalesund
1715: Rayo Vallecano v FC Cartagena
1715: FC Vaduz v FC Sion
1715: FC Thun v FC Chiasso
1715: St Mirren v Aberdeen
1730: Borussia M'gladbach v Schalke
1730: Huesca v Sevilla
1730: Peterborough v Chorley
1730: Cercle Brugge v Genk
1730: Ceske Budejovice v Viktoria Plzen
1745: FC Emmen v Ajax
1800: Santa Clara v FC Porto
1800: Sochaux v Le Havre
1800: AC Ajaccio v Chambly Thelle FC
1800: Auxerre v Valenciennes
1800: Rodez v Guingamp
1800: Dunkerque v Pau
1800: Caen v Chateauroux
1800: Clermont Foot v Nancy
1800: Troyes v Amiens
1900: ADO Den Haag v Heerenveen
1900: Wisla Krakow v Zaglebie Lubin
1900: CSA v Ponte Preta
1930: Mirandes v CD Castellon
1945: Atalanta v Verona
1945: Royal Excel Mouscron v Club Brugge
1945: Lierse Kempenzonen v Westerlo
2000: Real Madrid v CD Alaves
2000: PSG v Bordeaux
2000: Santos v Sport Recife
2000: Palmeiras v Athletico Paranaense
2000: VVV v PEC Zwolle
2010: Racing Club v Union Santa Fe
2010: CA Atlanta v CA Platense
2030: Sporting v Moreirense
2030: Tecnico Universitario v Deportivo Cuenca
2130: Vitoria v CRB
2200: Bahia v Sao Paulo
2200: Olimpia Asuncion v River Plate Asuncion
2220: Colon v CA Independiente
2230: Deportivo Cali v Deportivo La Equidad
2300: Delfin SC v Independiente del Valle
000: Atletico Goianiense v Internacional
000: Guarani SP v Chapecoense
000: EC Juventude v Nautico Capibaribe
015: Libertad Asuncion v 12 De Octubre Itaugua
030: Rosario Central v Atletico River Plate
400: Matsumoto Y FC v Kyoto Sanga FC
500: Shimizu S-Pulse v Shonan Bellmare
500: FC Ryukyu v Tokyo Verdy
500: Zweigen Kanazawa v Tokushima Vortis
500: Ehime FC v Mito Hollyhock
500: Avispa Fukuoka v Omiya Ardija
600: Kashima Antlers v Urawa Red Diamonds
600: Cerezo Osaka v Yokohama FC
600: JEF Utd Chiba v Jubilo Iwata
700: Tochigi SC v Renofa Yamaguchi
700: Machida Zelvia v Thespa Kusatsu
700: Ventforet Kofu v Montedio Yamagata
800: Gamba Osaka v Sagan Tosu
1000: Prachuap FC v Trat FC
1030: Erzurum BB v Antalyaspor
1030: Keciorengucu v Adana Demirspor
1030: Bandirmaspor v Balikesirspor
1030: FK Jelgava v FK Liepaja
1030: BFC Daugavpils v FK Spartaks
1030: Tukums 2000 v Rigas FS
1030: Metta-LU v Valmiera FC
1030: Riga FC v FK Ventspils
1100: Bangkok United v Police Tero FC
1100: Paide Linnameeskond v FC Flora Tallinn
1115: Vitesse v Fortuna Sittard
1115: FC Eindhoven v De Graafschap
1130: Lazio v Udinese
1130: Buriram United v Samut Prakan City
1200: Lyon v Reims
1200: Nottm Forest v Swansea
1230: KV Mechelen v KFCO Beerschot Wilrijk
1300: Barcelona v Osasuna
1300: Albacete v Tenerife
1300: Alanyaspor v Konyaspor
1300: Kasimpasa v Genclerbirligi
1300: Eskisehirspor v Altinordu
1300: JK Nomme Kalju v FC Levadia Tallinn
1300: FK Jablonec v Bohemians 1905
1300: AC Horsens v Vejle
1300: Taby FK v Sandvikens IF
1300: IF Karlstad v IK Frej
1330: FC Groningen v Willem II
1330: Feyenoord v FC Utrecht
1330: Ostersunds FK v IFK Goteborg
1330: Helsingborg v Falkenbergs FF
1330: Varbergs BoIS FC v Malmo FF
1330: Norrby IF v Dalkurd FF
1400: Bologna v Crotone
1400: AC Milan v Fiorentina
1400: Lens v Angers
1400: Lorient v Montpellier
1400: Metz v Brest
1400: Monaco v Nimes
1400: AC Reggiana 1919 v Cremonese
1400: Rakow Czestochowa v Warta Poznan
1400: Hobro IK v Hvidovre IF
1400: Celtic v Ross County
1445: Marine v Havant and W
1500: Gil Vicente v Rio Ave
1500: Portimonense v Nacional
1500: Espanyol v Real Zaragoza
1500: Gent v Zulte-Waregem
1500: Lommel v RWD Molenbeek
1500: FK Teplice v Sparta Prague
1500: Sonderjyske v FC Copenhagen
1515: Getafe v Athletic Bilbao
1545: Heracles v AZ
1600: Nice v Dijon
1600: Fenerbahce v Besiktas
1600: Samsunspor v Tuzlaspor
1600: HNK Rijeka v NK Osijek
1630: Legia Warsaw v Piast Gliwice
1630: Sirius v Elfsborg
1630: BK Hacken v Orebro SK
1630: Mjällby AIF v Djurgarden
1630: IK Brage v AFC Eskilstuna
1700: Cagliari v Spezia
1700: FC Nordsjaelland v AGF Aarhus
1700: Molde v Haugesund
1700: Bodo-Glimt v Rosenborg
1700: Mjondalen v Stabaek
1700: Sandefjord v Odd BK
1700: Falkirk v Rangers
1715: Mallorca v UD Logrones
1715: Ponferradina v Leganes
1730: Celta Vigo v Granada
1730: Boavista v Belenenses
1730: Slavia Prague v FC Brno
1800: Hammarby v IFK Norrkoping
1800: AIK v Kalmar FF
1900: Seraing United v Union Saint Gilloise
1900: PSV v Sparta Rotterdam
1900: Valerenga v Sarpsborg
1945: Napoli v Roma
1945: KV Kortrijk v KV Oostende
2000: Real Sociedad v Villarreal
2000: St Etienne v Lille
2000: Braga v SC Farense
2000: Las Palmas v Sporting Gijon
2000: Cosenza v Salernitana
2010: Defensa y Justicia v Central Cordoba SdE
2130: Cerro Porteno v Club General Diaz
2220: Boca Juniors v Newell's
2345: Guarani Asuncion v Sportivo Luqueno
030: Lanus v CA Talleres de Córdoba
1500: Adanaspor v Boluspor
1630: Sivasspor v Goztepe
1630: Kayserispor v Fatih Karagumruk
1700: Lechia Gdansk v Lech Poznan
1730: Torino v Sampdoria
1745: FC Utrecht Reserves v Telstar
1800: Brondby v Lyngby
1900: Maritimo v Benfica
1945: Genoa v Parma
1945: Canvey Island v Boreham Wood
1945: Antwerp v OH Leuven
2000: Real Betis v Eibar
2000: Oviedo v Almeria
2000: Virtus Entella v Spal
2000: Brasil de Pelotas v Operario PR
2100: Vasco da Gama v Ceara
2220: Atlético Tucumán v Arsenal de Sarandi
2300: Fluminense v Bragantino
2300: Avai v Oeste
2330: Sol de America v Nacional Asuncion
1000: Vegalta Sendai v Kashiwa Reysol
1745: Go Ahead Eagles v AZ Reserves
1800: Fuenlabrada v Malaga
1800: Chateauroux v Grenoble
1800: Nancy v Toulouse
1800: Paris FC v Sochaux
1800: Pau v Caen
2030: Girona v Mirandes
2145: Moreirense FC v Pacos Ferreira
1000: Montedio Yamagata v Machida Zelvia
1000: Mito Hollyhock v Jubilo Iwata
1000: Thespa Kusatsu v Matsumoto Y FC
1000: Omiya Ardija v Ehime FC
1000: Tokyo Verdy v JEF Utd Chiba
1000: Albirex Niigata v Tochigi SC
1000: Kyoto Sanga FC v V-Varen Nagasaki
1000: Renofa Yamaguchi v Ventforet Kofu
1000: Tokushima Vortis v Giravanz Kitakyushu
1000: FC Ryukyu v Zweigen Kanazawa
1000: Fagiano Okayama v Avispa Fukuoka
1700: Wisla Plock v Pogon Szczecin
1700: Monza v Vicenza
1700: Odd BK v Stromsgodset
1700: Viking FK v SK Brann
1700: Haugesund v Mjondalen
1700: Sarpsborg v Kristiansund BK
1700: Aalesund v Sandefjord
1700: IK Start v Bodo-Glimt
1800: Cartagena v Espanyol
1800: Leganes v Rayo Vallecano
1800: UD Logrones v Ponferradina
2000: CD Castellon v Real Zaragoza
2030: Lugo v Las Palmas
1700: NK Lokomotiva Zagreb v HNK Sibenik
1700: Bohemians 1905 vs Pardubice
1930: Cracovia Krakow v Wisla Krakow
1945: Barnsley v Bournemouth
1230: Reading v Nottm Forest
1300: Opava v Banik Ostrava
1400: Spezia v Lazio
1400: Jagiellonia Bialystok v Warta Poznan
1400: NK Osijek v NK Varazdin
1500: Coventry v Rotherham
1500: Sigma Olomouc v FK Pribram
1500: FC Fastav Zlín v FK Jablonec
1600: Istra 1961 v HNK Gorica
1630: Slask Wroclaw v Rakow Czestochowa
1700: Juventus v Torino
1730: Viktoria Plzen v MFK Karvina
1900: Legia Warsaw v Lechia Gdansk
1945: Inter Milan v Bologna
1130: Verona v Cagliari
1300: FC Brno v Ceske Budejovice
1330: Elfsborg v AIK
1330: IFK Norrkoping v Helsingborg
1330: IFK Goteborg v Sirius
1330: Djurgarden v Varbergs BoIS FC
1330: Kalmar FF v BK Hacken
1330: Falkenbergs FF v Mjällby AIF
1330: Orebro SK v Hammarby
1330: Malmo FF v Ostersunds FK
1400: Parma v Benevento
1400: Roma v Sassuolo
1400: Udinese v Atalanta
1400: Piast Gliwice v Zaglebie Lubin
1400: Slaven Belupo v Dinamo Zagreb
1500: Mlada Boleslav v FK Teplice
1600: Hajduk Split v HNK Rijeka
1630: Lech Poznan v Podbeskidzie Bielsko Biala
1700: Crotone v Napoli
1730: Sparta Prague v Slavia Prague
1945: Sampdoria v AC Milan
1700: Pogon Szczecin v Stal Mielec
1700: Slovan Liberec v Slovacko
1930: Wisla Plock v Gornik Zabrze
1945: Fiorentina v Genoa
1945: Sassuolo v Benevento
1400: Crotone v Spezia
1700: Torino v Udinese
1945: Lazio v Verona
1130: Cagliari v Inter Milan
1400: Atalanta v Fiorentina
1400: Bologna v Roma
1400: Napoli v Sampdoria
1700: Genoa v Juventus


© Live-Streaming.net - Privacy Policy | Contact Us | Notice & Takedown

* Advertising disclosure: Links to bookmakers are sponsored ads and the website will receive a commission from visitors following them and signing up.

* 18+ Only - Gamble Responsibly.